درباره ما

درباره انتشارات کاشف بخوانید

قصه ی تاسیس نشر کاشف به سال ۱۳۷۴ بر می گردد که با شعار ( کتاب راهی به سوی روشنایی) شروع کردیم و همت و تلاش ما بر این بود که با نشر آثار فاخر، برای جویندگان راه مفید باشیم و لذت خواندن را به لحظه های مخاطبانمان هدیه کنیم.

اولین کارمان را با انتشار قرآن کریم شروع کردیم تا روشنایی راهمان باشد و سپس با انتشار برخی از کتاب هایی که بنظرمان راه گشا و چراغ راه زندگی هستند ادامه دادیم و همچنین با مراجعه بعضی از نویسندگان که مشتاق انتشار آثارشان بودند همراهشان بودیم و تاکنون توانسته ایم شاهد اتفاق های خوبی در این زمینه باشیم.

اینک که قریب سی سال از تاسیس این انتشارات می گذرد تجربیات خوبی در اختیار داریم تا بتوانیم مشاور و راهنمای خوبی برای چاپ و نشر آثار مشتاقان به هنر نویسندگی باشیم.

البته تاکنون توفیقی انتشار آثار ماندگاری در حوزه علوم انسانی از جمله انسانی از جمله ادبیات، حقوق، جامعه شناسی، دین و تاریخ و … را داشته ایم و اخیرا موفق به انتشار مجموعه ده جلدی شده ایم که مخاطبانمان را با ایران عزیز و جاذبه های گردشگری استان های کشور از نظر جغرافیایی و قدمت و تمدن سرزمین کهن ایران و همچنین سبک غذاهای سنتی آشنا می کند و در سال اخیز در حوزه رمان نیز فعالیت نموده ایم.

به طور کلی هدف ما ارائه و معرفی آثار گرانقدر و یاری نویسندگان در نشر آثار مفید و ارزشمند آن ها است و امیدواریم بتوانیم در راه پر فراز و نشیب صنعت نشر گامی موثر برداریم و بر این باوریم که ادامه این راه نورانی منوط به حضور فعال و اقبال نویسندگان فرهیخته و علاقمند در عرصه علم و فرهنگ و اهالی فکر و اندیشه و خرد است.